Mixvibes zapowiada Cross DJ 4

Cross DJ nie osiągnął wprawdzie nigdy tak wielkiej popularności jak np. Serato DJ, Traktor DJ Pro czy Virtual DJ, jednak swego czasu mógł on z powodzeniem uchodzić za jedną z najprężniej rozwijających się aplikacji „drugoligowych”, często oferując nowe ciekawe rozwiązania znacznie wcześniej niż bardziej znani konkurencji (np. integrację z serwisem SoundCloud i wersje dla systemów iOS i Android). Niestety, zapowiedziana dziś najnowsza edycja, oznaczona numerem 4, nie przynosi ze sobą zbyt wielu wartych uwagi nowości.

Najważniejszą zmianą wprowadzoną w Cross DJ 4 w stosunku do poprzedniej edycji jest nowy interfejs użytkownika z usprawnioną biblioteką, możliwością wyświetlania czterech równoległych podglądów ścieżek, kompatybilnością z ekranami dotykowymi i opcją modyfikowania go za pomocą skryptów i „skórek”. Usprawniono też wbudowane efekty, system analizy utworów i funkcję autoplay oraz dodano funkcję importu bibliotek z innych popularnych aplikacji DJ-skich.

Firma Mixvibes nie ujawniła jeszcze oficjalnej daty premiery aplikacji Cross DJ 4, jednak na jej oficjalnej stronie internetowej znajdziemy już możliwość nabycia jej w przedsprzedaży za kwotę 34 USD. Osoby, które zdecydują się kupić ten produkt w ciemno, otrzymają gratis program Remixlive tej samej firmy. Warto jednak wstrzymać się z decyzją o zakupie do czasu, aż Mixvibes udostępni wersję testową swojego nowego programu, a w sieci pojawią się pierwsze opinie użytkowników na jego temat. Należy też mieć na uwadze, że Mixvibes pracuje równocześnie nad kolejną aplikacją – Cross DJ 4 Pro – która najprawdopodobniej będzie oferować więcej funkcji niż zapowiedziana dziś wersja.