Mixvibes prezentuje Cross 3.0

Mixvibes Cross 3DJ-skie oprogramowanie firmy Mixvibes zawsze starało się trzymać na uboczu, zadowalając się niewielkim kawałkiem rynku i nie próbując nawet stanąć do otwartej walki z nieco popularniejszymi kolegami. Ostatnio jednak poczyna ono sobie coraz śmielej, czego dowodem jest chociażby najnowsza wersja oznaczona numerkiem 3.0. Mimo iż nadal nie ma ona zbyt wielkich szans na wygryzienie konkurencji, to jednak przynosi ze sobą zestaw funkcji, który powinien zainteresować zarówno amatorów jak i starych klubowych wyjadaczy.

Cross 3.0 stawia bowiem duży nacisk na wizualną sferę współczesnych występów DJ-skich. Mamy tu więc pełen zestaw narzędzi pozwalających miksować pliki wideo, synchronizować ich tempo z muzyką oraz modyfikować je za pomocą rozmaitych efektów. Dodatkowo znalazło się tu również miejsce na Video Sampler, oraz Live Input (pozwalający np. dołączyć do miksu obraz z podłączonej kamery, lub tekst wpisywany przez DJ-a). Wszystko to sprawia, że Mixvibes Cross 3.0 może okazać się naprawdę ciekawą alternatywą dla osób chcących dodać wizualizację do swoich setów, tym bardziej, że nawet jeśli odejmiemy funkcje VJ-skie, Cross nadal pozostaje całkiem przyzwoitym programem, posiadającym wszystkie funkcje potrzebne współczesnym miłośnikom miksowania muzyki.

Podobnie jak to miało miejsce w przypadku poprzednich edycji, Cross 3.0 dostępny jest w trzech wersjach, jednak tylko wersja pro (kosztująca około 490 zł) posiada wszystkie wymienione powyżej funkcje.  Więcej informacji na temat różnic pomiędzy poszczególnymi wersjami znajdziecie na oficjalnej stronie programu.