Mixvibes prezentuje Cross 2.5

CrossDJ2.1_screenshot_Sampler_WEB_1080_0Program Cross firmy Mixvibes nigdy nie należał do grona najpopularniejszych rozwiązań DJ’skich. Przez większość czasu trzymał się on w bezpiecznej odległości od bardziej znanych kolegów i regularnie nadganiał dystans dodając nowe funkcje podpatrzone u konkurencji. Tym razem jednak specjaliści z Mixvibes postanowili spróbować swoich sił i wyprzedzić nieco najpopularniejsze programy DJ’skie. Nie tylko wprowadzili oni bowiem modną ostatnio funkcję wykrywania tonacji, ale też poszli o krok dalej, i dodali możliwość automatycznego przestrajania utworów.

Oczywiście możliwość zmiany tonacji utworu w pewnym stopniu istniała już od dawna w niemal wszystkich popularnych programach DJ’skich. Tym co wyróżnia nową wersję Cross jest możliwość automatycznego dostrojenia wybranego utworu do tonacji piosenki którą aktualnie odtwarzamy.  W dużym uproszczeniu działa to więc jak Sync dla miksowania harmonicznego. Oczywiście program daje nam też możliwość ręcznego zmieniania tonacji utworu.

Pozostałe zmiany wprowadzone w najnowszej aktualizacji należą raczej do kategorii kosmetycznych. Dodano nowy tryb wyświetlania zwany „Collection View” który ułatwia nam przeglądanie naszej biblioteki utworów. Przemodelowano też wyświetlacze odtwarzaczy tak, aby łatwiej można byłoby się zorientować w budowie utworu. Dodano też gotowe mapowania MIDI do kilku nowych kontrolerów, takich jak Pioneer DDJ-SX czy NI Kontrol S4.

Mówiąc krótko: Mixvibes Corss 2.5 staje się jeszcze bardziej przyjazny dla osób które dopiero zaczynają swoją przygodę z miksowaniem. Czas pokaże czy tym razem to bardziej znani konkurenci wezmą z niego przykład.