Numark prezentuje Mixtrack Pro II

Według firmy Numark pierwsza edycja kontrolera Mixtrack Pro była najlepiej sprzedającym się DJ’skim kontrolerem MIDI na świecie. O ile twierdzenie to nie jest poparte żadnymi danymi, to jednak nie można nie zgodzić się z faktem, iż kontroler ten był swego czasu bardzo popularny, szczególnie w roli „pierwszego poważnego kontrolera”. Mimo iż w nowej wersji nie zmieniono zbyt wiele, to nadal pozostaje ona solidnym kawałkiem sprzętu.

Tym co jako pierwsze rzuca się w oczy przy pierwszym spotkaniu z kontrolerem Mixtrack Pro II jest dodanie szesnastu dużych padów znajdujących się bezpośrednio nad kołami Jog. Dzięki nim Mixtrack Pro II może zainteresować tych którzy mają ambicje na coś więcej niż proste zgrywanie ze sobą dwóch utworów. Wprowadzono też kilka zmian kosmetycznych, w tym obowiązkowe podświetlanie wszystkiego co się da. Niestety, na tym właściwie kończą się zmiany w budowie samego kontrolera. Dalej jednak pozostaje on dobrym rozwiązaniem dla osób szukających prostego kontrolera do obsługi dwóch decków z wbudowanym interface audio (dostepna będzie również tańsza wersja bez wbudowanego interface, z lekko zmienioną kolorystyką). W zestawie z kontrolerem znajdziemy program Serato Dj Intro, jednak oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by zmapować go pod dowolne inne oprogramowanie DJ’skie.

Numark Mixtrack Pro II powinien trafić do sprzedaży już w ciągu kilku najbliższych dni. Cena sugerowana przez producenta wynosić będzie $299.