Numark Mixtrack Pro 3 i Serato DJ

Mixtrack Pro 3Najnowsza generacja kontrolerów z serii Mixtrack nie miała łatwego startu. Już pierwsza oficjalna prezentacja tych urządzeń odbyła się niejako w cieniu potężnego NS7 III. Uwagę od nowych Mixtrack’ów całkiem skuteczenie odwracał też zaprezentowany nieco wcześniej model NV, który zresztą nadal wzbudza sporo emocji wśród osób interesujących się sprzętem DJ-skim.

Sytuację tę postanowiła odmienić nieco firma Serato, która opublikowała w sieci krótkie nagranie prezentujące jak Mixtrack Pro 3 radzi sobie z obsługą programu Serato DJ. Warto bowiem pamiętać o tym, że w jednej z ostatnich aktualizacji tego programu wprowadzono pełne wsparcie dla wspomnianego modelu, który zresztą sprzedawany będzie w zestawie z aplikacją Serato DJ Intro 1.2.5. „Zwykła” wersja kontrolera, różniąca się od wersji Pro brakiem wbudowanego interfejsu audio, będzie zaś sprzedawana z aplikacją Vritual DJ LE 8. Nabywcy obu wersji otrzymają też w prezencie Prime Loops Remix Toolkit, czyli zestaw sampli stworzonych z myślą o ubarwianiu setów DJ-skich.

Nowe kontrolery z serii Mixtrack zostały wycenione przez producenta na $299 za wersję Pro i $199 za wersję standardową. Oficjalna data premiery w naszym kraju nie jest jeszcze niestety znana, ale wiele wskazuje na to, że na półkach sklepowych zobaczymy je już w przeciągu najbliższych tygodni. Więcej informacji na temat kontrolera Numark Mixtrack Pro 3 znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej polskiego oddziału firmy Numark.

[Aktualizacja 08.05.2015] Firma Numark potwierdziła oficjalnie, że kontroler Mixtrack Pro 3 trafi do sprzedaży już pierwszego czerwca. Przy okazji w sieci opublikowano też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące tego modelu.