Numark prezentuje Mixtrack Platinum

Mixtrack PlatinumKontrolery z serii Mixtrack od zawsze prezentowały całkiem korzystny stosunek ceny do funkcjonalności, dzięki czemu stały się popularne wśród osób początkujących i hobbystów. Dziś firma Numark zaprezentowała oficjalnie najnowsze urządzenie z tej serii.

Mixtrack Platinum, bo taką nazwę nosi wspomniane urządzenie, na pierwszy rzut oka nie różni się zbyt mocno od wypuszczonego na rynek rok wcześniej Mixtrack Pro 3. Oba kontrolery są stosunkowo niewielkie, posiadają bardzo przejrzyste górne panele i zostały zaprojektowane z myślą o obsłudze programów Serato DJ i Serato DJ Intro. Główną różnicę stanowią tu koła Jog, które zostały wzbogacone o niewielkie, kolorowe wyświetlacze, pokazujące między innymi aktualne tempo i czas trwania utworu, dokładne ustawienie pitch fadera, status funkcji Key Lock oraz numer aktualnie obsługiwanego odtwarzacza (w odróżnieniu od swojego poprzednika Mixtrack Platinum potrafi obsłużyć jednocześnie aż cztery wirtualne decki). Przyciski, które w Mixtrack Pro 3 odpowiadały za zmianę trybu działania kół Jog, zostały przesunięte nieco niżej, zaś na ich miejscu pojawiły się przyciski służące do przełączania się między wirtualnymi odtwarzaczami. W górnej części sekcji miksera pojawiły się zaś dwa duże pokrętła służące do obsługi filtrów. Wszystkie pozostałe elementy pozostały niezmienione względem modelu Mixtrack Pro 3.

Kontroler Mixtrack Platinum wyceniony został na $299. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Numark.