Kieszonkowy Mixfader debiutuje w serwisie Kickstarter

MixfaderKilka miesięcy temu francuska firma DJiT zaprezentowała światu swoją koncepcję kieszonkowego crossfadera zaprojektowanego z myślą o współpracy z urządzeniami mobilnymi. Teraz kontroler ten zadebiutował w serwisie Kickstarter, zbierając kwotę potrzebną do rozpoczęcia produkcji w zaledwie dwa dni.

Trzeba przyznać, że niewielkie urządzenie pozwalające turntablistom na szlifowanie swoich umiejętności w praktycznie dowolnym miejscu wyposażonym w odrobinę płaskiej powierzchni rzeczywiście wydaje się być bardzo obiecującym pomysłem. Niestety, przy okazji rozpoczęcia zbiórki pieniędzy na realizację projektu twórcy urządzenia rzucili jednak nieco więcej światła na sposób w jaki będzie ono działać, potwierdzając tym samym niektóre obawy internautów. Okazało się bowiem, że początkowo Mixfader współpracować będzie jedynie z dedykowaną aplikacją Edjing na systemy iOS i Android. Projektanci nie wykluczają wprawdzie, że w przyszłości dodadzą również opcję wykorzystywania go w roli normalnego kontrolera MIDI współpracującego z dowolną wybraną przez nas aplikacją, jednak nie ukrywają, że nie jest to dla nich obecnie priorytetem. Pewne pocieszenie stanowi jednak informacja, iż w planach na najbliższą przyszłość znajduje się między innymi umożliwienie aplikacji Edjing współpracy z standardowymi gramofonami. Na razie brak wprawdzie szczegółowych informacji dotyczących sposobu w jaki miała by się ona odbywać, ale osobiście obstawiałbym jakiś dedykowany interface Audio-USB.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem pierwsza partia kieszonkowych crossfaderów firmy DJiT trafi do sprzedaży w listopadzie tego roku. Oficjalna cena wynosić będzie 129 euro, jednak osoby które zdecydują się wesprzeć projekt w serwisie Kickstarter mogą nabyć je o wiele taniej. Swoją drogą, trudno też nie odnieść wrażenia, że rozpoczęcie zbiórki funduszy skłoniło twórców projektu do dość radykalnej zmiany w sposobie promowania swojego produktu. O ile pierwsze nagranie promocyjne (widoczne powyżej) skierowane było głównie do turntablistów poszukujących prostego, kieszonkowego narzędzia do ćwiczeń, o tyle prezentacja z serwisu Kickstarter stara się przekonać nas do myśli, że Mixfader jest narzędziem przeznaczonym również dla początkujących adeptów sztuki miksowania muzyki.

Więcej informacji na temat kontrolera Mixfader znajdziecie na stronie projektu w serwisie Kickstarter oraz oficjalnej witrynie firmy DJiT.