Mixemergency 2.4 – pełne wsparcie dla Serato DJ

MixemergencyJedną z cech wyróżniających oprogramowanie Serato Scratch Live na tle konkurencji (przynajmniej na początku jego istnienia) była możliwość dokupienia oficjalnej wtyczki, Serato Video, umożliwiającej miksowanie plików wideo za pomocą gramofonów, miksera i płyt z kodem czasowym. Dość szybko okazało się jednak, że oferowane przez nią podstawowe możliwości okazały się niewystarczające dla niektórych bardziej wymagających użytkowników. Rozwiązaniem okazał się program Mixemergency, autorstwa firmy Inklen, który oddawał w ręce VJ-ów korzystających z SSL całkiem pokaźny arsenał nowych funkcji.

Niestety, nastał wreszcie czas, w którym oprogramowanie Serato Scratch Live zaczęło powoli szykować się do przejścia na w pełni zasłużoną emeryturę. W odpowiedzi na zaistniałą sytuację firma Inklen postanowiła wypuścić kolejną aktualizację swojego oprogramowania, oznaczoną numerkiem 2.4, która wyposaży je w możliwość współpracy z następcą SSL – programem Serato DJ. Dzięki niej użytkownicy najnowszego dziecka firmy Serato uzyskają dostęp do takich funkcji jak krokowy sekwencer efektów i animacji, tworzenie warstw czy synchronizacja efektów z siatką rytmu utworu.

Aktualizacja jest darmowa dla wszystkich posiadaczy oprogramowania Mixemergency 2. Posiadacze poprzedniej wersji będą musieli zapłacić za nią $99 a nowi użytkownicy $199. Niestety, aplikacja aktualnie współpracuje jedynie z systemem Mac OS. Więcej informacji na jej temat znajdziecie na oficjalnej stronie producenta.