Mixed in Key przedstawia Flow

Mixed In Key FlowGdy niemal równo miesiąc temu firma Mixed in Key zaprezentowała światu wersję beta swojego pierwszego programu DJ-skiego (który wtedy nosił jeszcze nazwę Danceability) wzbudziła ona dość mieszane uczucia w środowisku miłośników miksowania muzyki. Jedni chwalili ją za śmiałą próbę zerwania z standardami ustalonymi przez konkurencję i umiejętność podania wszystkiego w prostej, zwięzłej formie, inni zaś uznali po prostu iż jest to „program dla noskillów” i tyle. Teraz, gdy ostateczna wersja Flow trafiła już do sprzedaży, okazuje się, że najprawdopodobniej obie strony miały rację.

Firma Mixed in Key podjęła w trakcie pracy nad Flow kilka odważnych, acz dość kontrowersyjnych decyzji, czego wynikiem są takie zjawiska jak chociażby brak możliwości zmiany tempa utworu, maksymalnie uproszczony interface czy kompletny brak efektów. W zamian za to otrzymujemy program maksymalnie ułatwiający życie użytkownika, który jednocześnie posiada potencjał do stania się całkiem potężnym narzędziem w rękach kreatywnej osoby.

Flow kosztuje obecnie 58 dolarów i można go nabyć na oficjalnej stronie producenta, gdzie znajdziemy też darmową wersję demonstracyjną.