Mixed In Key 8 – nowe wcielenie popularnego narzędzia DJ-skiego

mixedinkey8

Program Mixed In Key początkowo służył tylko do automatycznej analizy tonacji utworów muzycznych, jednak gdy podobna funkcja pojawiła się w większości popularnych programów DJ-skich jego twórcy musieli wzbogacić go o nowe możliwości, zmieniając go tym samym w wielofunkcyjny kombajn. Najnowsza, ósma odsłona, przynosi ze sobą kilka kolejnych usprawnień.

Pierwszą nowością która rzuca się w oczy w Mixed In Key 8 jest tzw. X-Ray Waveform – graficzny podgląd analizowanego utworu, składający się z nałożonych na siebie waveformów sekcji rytmicznej i melodycznej, dzięki któremu łatwiej jest znaleźć interesujące nas fragmenty utworu (wstęp, zwrotkę, refren, przejścia, etc.). Usprawniono też system automatycznego dodawania punktów Cue, działający w programach Traktor Pro 2 i Serato DJ. Najważniejszą zmianą jest jednak nowy edytor tagów ID3, bazujący na aplikacji MetaBliss tej samej firmy, pozwalający na szybką i wygodną edycję wszystkich pól w opisach utworów z biblioteki muzycznej użytkownika.

Mixed In Key 8 został wyceniony na $58, jednak posiadacze poprzedniej edycji mogą pobrać go za darmo (cena upgrade’u dla posiadaczy starszych wersji wynosi $29). Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie programu.