Mixcloud Select – nowy sposób zarabiania na mixach DJ-skich

Mixcloud to obecnie jeden z najpopularniejszych serwisów pozwalających DJ-om dzielić się w sieci nagranymi przez siebie setami. Niedawno zapowiedział on nową usługę, noszącą nazwę Select, dzięki której będą oni mogli zarabiać na publikowanych tam mixach.

Mixcloud Select będzie opierać się na dobrowolnych płatnych subskrypcjach, które DJ-e (a także twórcy podcastów, stacje radiowe, wytwórnie płytowe i wszystkie inne instytucje publikujące swoje nagrania w tym serwisie) będą mogli oferować swoim fanom w zamian za różne przywileje, takie jak np. możliwość pobierania setów i słuchania ich offline czy dostęp do tracklist. Autorzy mixów będą mogli przy tym sami ustalić cenę comiesięcznej subskrypcji, a część z pieniędzy wpłacanych przez fanów trafi również do autorów wykorzystanych przez nich utworów (a przynajmniej tak ma to działać w teorii). Cały system będzie więc przypominać takie serwisy jak Patreon i Patronite, pozwalające ludziom dobrowolnie wspierać swoich ulubionych twórców.

Mixcloud Select znajduje się obecnie na etapie zamkniętych testów, w których bierze udział ponad 40 DJ-ów zaproszonych przez Mixcloud (ich pełną listę, wraz z linkami do ich profili w serwisie, znajdziecie tutaj). W trakcie ich trwania twórcy serwisu mają nie tylko dopracować działanie usługi, ale też zebrać opinie użytkowników i opracować na ich podstawie nowe funkcje. W przyszłości usługa Mixcloud Select ma jednak zostać udostępniona dla wszystkich DJ-ów publikujących swoje mixy w serwisie Mixcloud. Zainteresowane nią osoby mogą już zgłosić chęć udziału tutaj.