Livid Instruments zapowiada Minim

MinimMimo iż firma Livid Instruments kojarzona jest głównie z dużymi, ręcznie robionymi kontrolerami łączącymi minimalistyczny design z zaskakująco dużą funkcjonalnością, to jednak ostatnio coraz wyraźniej kieruje się ona w stronę nieco bardziej kompaktowych rozwiązań. Kolejnym przykładem na to jest najnowszy projekt Teksańczyków noszący wiele mówiącą nazwę Minim.

Jak widać na powyższym zdjęciu wspomniany kontroler będzie niedużą, prostą konstrukcją, wyposażoną w osiem padów, trzynaście mniejszych przycisków i pasek dotykowy. Wewnątrz urządzenia znajdzie się też miejsce dla akcelerometru, zamieniającego ruchy całego kontrolera w komunikaty MIDI, oraz modułu łączności bezprzewodowej, dzięki któremu będzie się on mógł komunikować z komputerami, tabletami i smartfonami.

W chwili obecnej nie jest jeszcze znana oficjalna cena ani data premiery urządzenia. Wiadomo jednak, że już w najbliższą środę w serwisie Kickstarter zostanie uruchomiona zbiórka funduszy na rozwój projektu, w ramach której będzie można „zaklepać” własny egzemplarz Minim’a w cenie niższej od tej, za jaką będzie on sprzedawany w sklepach.