Livid Instruments Minim – ruszyła przedsprzedaż

MinimGdy w sierpniu ubiegłego roku firma Livid Instruments rozpoczęła zbiórkę funduszy na rozpoczęcie produkcji kompaktowego kontrolera Minim, ich celem było zebranie 40 tysięcy dolarów. Urządzenie te zyskało jednak spory rozgłos wśród użytkowników serwisu Kickstarter, którzy w ostateczności wpłacili na realizację projektu ponad 145 tysięcy. Teraz, nieco ponad pół roku później, ruszyła wreszcie oficjalna przedsprzedaż wspomnianego kontrolera.

Krótkie przypomnienie dla osób, które spotykają się z tym urządzeniem po raz pierwszy: Minim to niewielki (rozmiarami przypomina iPhone’a 6 Plus) kontroler zaprojektowany z myślą o współpracy z urządzeniami mobilnymi, takimi jak smartfony i tablety. Na jego powierzchni znajdziemy osiem padów czułych na siłę uderzenia, piętnaście przycisków oraz jeden pasek dotykowy. We wnętrzu kontrolera umieszczono zaś akumulator litowo-jonowy i moduł Bluetooth, dzięki którym może on działać całkowicie bezprzewodowo (chociaż należy oczywiście pamiętać o tym, że w chwili obecnej pełne wsparcie dla komunikatów MIDI wysyłanych przez Bluetooth oferują jedynie systemy iOS i OS X) oraz akcelerometr, pozwalający na kontrolowanie rozmaitych parametrów wybranych przez nas aplikacji poprzez poruszanie kontrolerem.

Minim trafi do sprzedaży 30 marca bieżącego roku, a jego cena wynosić będzie $149. Osoby, które zdecydują się na zakup w przedsprzedaży, zapłacą $20 mniej. Więcej informacji na temat kontrolera Minim znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej firmy Livid Instruments.