Livid Instruments Minim debiutuje w serwisie Kickstarter

MinimTydzień temu firma Livid Instruments po raz pierwszy zaprezentowała publicznie swój nowy kontroler, noszący wiele mówiącą nazwę Minim. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami kilka dni później wystartowała zbiórka funduszy na rozpoczęcie jego produkcji, organizowana przy pomocy serwisu Kickstarter.

Osoby które liczyły na to, że wraz z rozpoczęciem wspomnianej kampanii ujawnione zostaną jakieś dodatkowe funkcje lub tryby działania kontrolera, o których nie poinformowano nas podczas pierwszej prezentacji, poczują się niestety zawiedzione. Minim okazał się bowiem być dokładnie tym, na co wskazywały pierwsze zapowiedzi – prostym, kompaktowym zestawem przycisków zaprojektowanym z myślą o współpracy z urządzeniami mobilnymi, takimi jak tablety i smartfony. Rozpoczęcie zbiórki na platformie Kickstarter stanowiło jednak dobrą okazję by zdradzić trochę więcej szczegółów technicznych dotyczących tego urządzenia. Kontroler Minim będzie miał wymiary 6.5 x 3.25 x 0.5 cala, dzięki czemu pod względem wielkości będzie on przypominać telefon iPhone 6 Plus. Urządzenie zasilane będzie za pomocą wbudowanego akumulatora litowo-jonowego a za łączność z tabletami i smartfonami odpowiadać będzie moduł Bluetooth.

Firma Livid Instruments opublikowała też kilka nowych nagrań dotyczących kontrolera Minim. Pierwsze z nich to typowy materiał promocyjny skrojony pod serwis Kickstarter, trywializujący nieco produkt, tak by zainteresować nim jak największe grono osób (również tych nie zajmujących się na co dzień tworzeniem muzyki przy pomocy komputera).

O wiele ciekawiej prezentuje się natomiast drugie nagranie, w którym KC Harvey-Taylor opowiada o procesie powstawania prototypowych modeli urządzenia.

Trzecie nagranie pokazuje zaś, jak nowy produkt prezentuje się na tle poprzednich kontrolerów, co stanowi również dobrą okazję do przyjrzenia się temu, w jakim kierunku zmierzają projektanci zatrudniani przez firmę Livid Instruments.

Kontroler Minim trafi do sprzedaży najprawdopodobniej w lutym przyszłego roku a jego sugerowana cena wynosić będzie $149. Osoby, które zdecydują się zamówić urządzenie w przedsprzedaży mogą jednak zaoszczędzić jedną trzecią tej kwoty. Więcej informacji na temat kontrolera Minim znajdziecie na oficjalnej stronie projektu w serwisie Kickstarter.