Minim osiągnął sukces w serwisie Kickstarter

MinimGdy firma Livid Instruments rozpoczynała w serwisie Kickstarter zbiórkę funduszy na realizację swojego kolejnego projektu, ich celem było uzbieranie kwoty czterdziestu tysięcy dolarów. Zainteresowanie zaprezentowanym przez nich kontrolerem przeszło jednak najśmielsze oczekiwania jego twórców. W chwili obecnej udało im się zebrać już niemal trzykrotnie więcej niż planowali, a do końca zbiórki pozostało jeszcze kilka dni.

Krótkie przypomnienie dla osób, które nie spotkały się wcześniej ze wspomnianym kontrolerem: Minim to kompaktowe urządzenie przypominające rozmiarami iPhone’a 6 Plus, wyposażone w pady czułe na siłę uderzenia, zestaw dodatkowych przycisków, pasek dotykowy, akcelerometr oraz moduł Bluetooth umożliwiający mu bezprzewodową komunikację z komputerami, tabletami i smartfonami.

W trakcie trwania zbiórki funduszy firma Livid Instruments opublikowała też trzy nowe nagrania promujące ich najnowszy produkt. Pierwsze z nich skupia się na technicznej specyfikacji kontrolera Minim, opisując jego podzespoły i firmware.

Drugie nagranie stanowi przykład praktycznego wykorzystania możliwości kontrolera (a mówiąc konkretniej – jego prototypu) w połączeniu z aplikacją Beatmaker 2 odpaloną na iPadzie.

Trzecie nagranie skupia się na trzech najważniejszych elementach kontrolera Minim – padach, akcelerometrze i pasku dotykowym.

Kontroler Minim trafi do sprzedaży najprawdopodobniej w lutym przyszłego roku a jego sugerowana cena wynosić będzie $149. Osoby, które zdecydują się zamówić urządzenie w przedsprzedaży mogą jednak zaoszczędzić jedną trzecią tej kwoty. Więcej informacji na temat kontrolera Minim znajdziecie na oficjalnej stronie projektu w serwisie Kickstarter.