Image Line prezentuje Minihost Modular

minihost modularUżytkownicy programu FL Studio zapewne dobrze znają całkiem przydatne narzędzie jakim jest Patcher, pozwalające na tworzenie oraz zapisywanie rozbudowanych łańcuchów instrumentów i efektów wewnątrz pojedynczej wtyczki. Zaprezentowany niedawno Minihost Modular stanowi rozwinięcie tej koncepcji, skierowane nie tylko do użytkowników oprogramowania firmy Image-Line i dodające kilka nowych funkcji do bogatego zestawu możliwości oferowanych przez Patcher.

Minihost Modular może działać zarówno jako samodzielna aplikacja jak i wtyczka VST lub AU. Narzędzie zostało wyposażone również we własną wirtualną klawiaturę oraz moduły Piano Roll i automatyzacji, co przyda się zwłaszcza osobom chcącym wykorzystać Minihost w trybie standalone. Obsługa narzędzia jest całkiem prosta, lecz pozwala na tworzenie naprawdę rozbudowanych projektów, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę możliwość tworzenia „łańcuchów wewnątrz łańcuchów”.

Minihost Modular znajduje się obecnie w fazie otwartych testów Beta. Chętni do zapoznania się z tym narzędziem mogą je pobrać z oficjalnego forum firmy Image Line (wymaga rejestracji).