MiniBrute 2, MiniBrute 2S i RackBrute już w sprzedaży

Podczas tegorocznej edycji targów NAMM firma Arturia zapowiedziała trzy nowe produkty: MiniBrute 2, MiniBrute 2S i RackBrute. Teraz wreszcie trafiły one oficjalnie do sprzedaży.

MiniBrute 2 i MiniBrute 2S to nowe, odświeżone i usprawnione wcielenia najstarszego syntezatora analogowego z oferty firmy Arturia. Podczas gdy MiniBrute 2 dość mocno przypomina oryginał, różniąc się od niego głównie dodatkiem w postaci krosownicy (która nie tylko pozwala poszczególnym elementom syntezatora wpływać na siebie nawzajem, ale też umożliwia łączenie go z innymi syntezatorami semi-modularnymi i modularnymi), model 2S rezygnuje z klawiatury na rzecz padów i bardziej rozbudowanego sekwencera krokowego. RackBrute jest natomiast całkiem ciekawym case’em na syntezator modularny, wyposażonym we własny system zasilania i specjalny statyw, umożliwiający nie tylko ustawienie go pod różnymi kątami ale też przytwierdzenie do któregoś z nowych MiniBrute’ów lub połączenie kilku case’ów ze sobą (może on też pełnić funkcję uchwytu do transportu syntezatora).

MiniBrute 2 i MiniBrute 2S zostały wycenione na 2790 zł. RackBrute dostępny jest w dwóch wersjach, 3U i 6U, kosztujących odpowiednio 1150 i 1550 zł. Więcej informacji na ich temat znajdziecie na oficjalnych stronach firmy Arturia oraz jej polskiego dystrybutora – firmy Audiotech.