Mine S – modularny kontroler z Indiegogo

Nieco ponad dwa lata temu w serwisie Kickstarter rozpoczęła się zbiórka funduszy na rozpoczęcie produkcji modularnego kontrolera MIDI o nazwie Mine. Mimo iż projekt zapowiadał się całkiem obiecująco, to jednak jego twórcom nie udało się zebrać potrzebnej sumy pieniędzy. Teraz postanowili oni ponownie spróbować swoich sił, tym razem na platformie Indiegogo. Jak na razie wszystko wskazuje na to, że tym razem zbiórka zakończy się sukcesem.

W odróżnieniu od pierwszej kampanii, w której autorzy projektu zbierali pieniądze na produkcję dwóch różnych modeli kontrolera, trwająca aktualnie zbiórka koncentruje się na jednym, noszącym nazwę Mine S. Wersja ta oferuje użytkownikom 32 miejsca na umieszczenie modułów (większy model z poprzedniej kampanii oferował ich dwukrotnie więcej), pozwalając tym samy dopasować rozmieszczenie poszczególnych elementów kontrolera do własnych potrzeb. Wśród dostępnych modułów znajdziemy suwaki, potencjometry obrotowe, enkodery, dwa rodzaje przycisków (pojedyncze i podwójne) oraz zaślepki do wypełniania pustych miejsc. W zestawie podstawowym znajdziemy osiem podwójnych przycisków i po cztery egzemplarze każdego z pozostałych modułów. Jak na razie nie wiadomo, czy autorzy projektu planują w przyszłości wprowadzić do sprzedaży także pojedyncze moduły.

Mine S znajduje się obecnie na etapie zbiórki funduszy na platformie finansowania społecznościowego Indiegogo. Twórcom udało się już przekroczyć kwotę potrzebną do rozpoczęcia produkcji (warto zauważyć, że tym razem wyznaczyli oni sobie znacznie skromniejszy, a co za tym idzie bardziej realny cel 30 000 dolarów, podczas gdy w trakcie poprzedniej zbiórki próbowali zebrać aż 150 000 euro). Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze egzemplarze trafią do nabywców w listopadzie 2019 roku. Osoby chcące zamówić swój egzemplarz Mine S w przedsprzedaży mogą to zrobić wspierając projekt kwotą 285 USD lub wyższą. Więcej informacji na temat kontrolera Mine S znajdziecie na jego oficjalnej stronie w serwisie Indiegogo.