Nadchodzi następny Midi Fighter…

Pierwszy Midi Fighter pojawił się na świecie niemal cztery lata temu. Przez ten czas urządzenie przeszło kilka zmian, zaliczyło kilka specjalnych edycji i zdążyło zyskać sobie status kultowego kontrolera. Ekipa DJ TechTools, znana ze swojego nietypowego podejścia do pracy, uznała najwyraźniej, że znana i sprawdzona forma 16 arcade’owych przycisków trochę się już nam przejadła i postanowiła uczynić następną odsłonę serii dziełem kolektywnym. To od nas zależeć będzie, jaki ostateczny kształt przybierze projekt o roboczej nazwie Midi Fighter X. Aby uczynić całą akcję odrobinę bardziej emocjonującą, crowdsourcing odbywa się w formie konkursu, w którym uczestnicy nadsyłają projekty swoich wymarzonych kontrolerów. Są jacyś chętni na podjęcie wyzwania ?

By mieć pewność, że propozycje nie odejdą zbyt daleko od oryginalnej koncepcji Midi Fighter firma Dj TechTools narzuciła osobom chętnym do wzięcia udziału w konkursie pewne wytyczne.

Po pierwsze: projekt musi mieścić się w obudowie znanej z poprzednich odsłon serii Midi Fighter. Dzięki temu następny model nie tylko będzie dobrze komponować się z poprzednikami, ale też zachowa możliwość kustomizacji wyglądu, która jest jednym ze znaków rozpoznawczych serii.

Po drugie: główną rolę mają grać analogowe kontrolki. Wszystkie poprzednie edycje skupiały się na wspomnianych arcade’owych przyciskach, więc tym razem przyszedł czas na wszelkiej maści potencjometry, fadery, koła jog i paski dotykowe. Nie oznacza to oczywiście konieczności rezygnacji z przycisków. Chodzi jedynie o to, by nowy Midi Fighter oferował taki zestaw kontrolek jakiego nie znajdziemy u żadnego z poprzedników.

Po trzecie: nowy Midi Fighter ma być wyposażony w hub USB, dzięki czemu będzie można go wykorzystać jako centrum nowoczesnego kontrolerystycznego setup’u. Należy mieć to na uwadze w trakcie projektowania.

Swoje projekty można nadsyłać do 29 kwietnia. Z konkursu zostanie wyłonionych 6 zwycięzców: 5 przez ekipę DJTT i jeden przez głosowanie na Facebook. Każdy z nich dostanie do wyboru Midi Fighter 3D lub Midi Fighter Spectra, oraz dołączy do grupy betatesterów Midi Fighter X. Producent zastrzega jednak, że finalna forma kontrolera nie musi koniecznie odzwierciedlać idealnie prac konkursowych, a raczej będzie łączyć w sobie ich najlepsze cechy.

Więcej informacji na temat konkursu znajdziecie tutaj.