DJ Techtools przedstawia Midi Fighter Twister

MIDI-FIGHTER_TWISTERPamiętacie jeszcze konkurs na projekt nowego kontrolera z serii Midi Fighter, który odbył się w maju tego roku? Jeśli tak, to z pewnością ucieszy was fakt, że firma DJ Techtools zaprezentowała wreszcie pierwszy działający prototyp swojego najnowszego dziecka noszącego imię Midi Fighter Twister. Jak widać DJTT postawiło na prostotę w postaci zestawu 16 enkoderów, rezygnując przy tym z kilku nieco bardziej nieszablonowych pomysłów… a przynajmniej tak to wygląda na pierwszy rzut oka.

Okazuje się bowiem, że Midi Fighter Twister posiada tajną broń – wbudowany sekwencer MIDI (inspirowany pomysłami naszego rodaka). Posiada on cztery ścieżki z których każda składa się z 16 kroków, a fakt, że wszystko to działa wewnątrz kontrolera (Master Tempo pobierane jest z programu z którym aktualnie współpracuje Twister) sprawia, że można go wykorzystać w praktycznie każdym programie obsługującym standard MIDI. W nagraniu które znajdziecie poniżej zaprezentowano przykładowe wykorzystanie wbudowanego sekwencera do obsługi Remix Decks w programie Traktor.

Należy jednak pamiętać, że kontroler który widać na filmie jest wersją prototypową, i wiele może jeszcze ulec zmianie (swoją drogą, nowy Midi Fighter nie będzie miał zapowiadanego wcześniej wbudowanego koncentratora USB). Do sprzedaży trafi on na początku przyszłego roku. Ruszyła już jednak lista chętnych na zakup (link w nagraniu) która ma pomóc ekipie DJTT w ustaleniu ilości egzemplarzy które mają wyprodukować.