Midi Fighter Spectra już w sprzedaży

Seria kontrolerów Midi Fighter to bez wątpienia wizytówka firmy DJ TechTools. Mniej więcej dwa miesiące temu wycofała ona jednak ze sprzedaży pierwszy model tego urządzenia, Midi Fighter Classic. Równowaga w przyrodzie musi jednak istnieć, więc już dziś jego miejsce w katalogu produktów DJTT zajął Midi Fighter Spectra. Nowy model wprowadza głównie zmiany kosmetyczne inspirowane wyraźnie bardzo udanym modelem Midi Fighter 3D. Firma Eana Goldena stara się przy tym zachować towarzyszącego jej od początku ducha idei DIY. Każdy egzemplarz jest więc ręcznie składany zgodnie z prywatnym zamówieniem klienta.

Zamawiając Midi Fighter Spectra będziemy mogli osobiście zadecydować o kolorze obudowy (doszło kilka nowych możliwości) i przycisków (tym razem wszystkich na raz). Po podłączeniu do edytora będziemy mogli zaś osobiście skonfigurować kolory podświetlenia. W przeciwieństwie do modelu Classic nie dano nam jednak możliwości zamówienia zestawu do samodzielnego montażu.

Oczywiście same zmiany w wyglądzie nie wystarczą by wzbudzić zainteresowanie nowym produktem (patrzymy na Ciebie, Pioneer). Ekipa DJ TechTools zadbała więc również o rozwój jego funkcjonalności. Pierwszą rzucającą się w oczy różnicą jest dodanie sześciu dodatkowych przycisków rozłożonych po równo na dwóch bokach kontrolera. Jak łatwo się domyślić są one w pełni konfigurowalne i mogą wysyłać zarówno komunikaty MIDI jak i działać „wewnątrz kontrolera” np. zmieniając tryb działania głównych przycisków.

Najważniejszą nowością którą wprowadza Spectra jest jednak pełna współpraca z Remix Deck’ami programu Traktor. Dzięki dołączonym gotowym mapowaniom MIDI i odpowiednim ustawieniom komunikatów HID najnowszy Midi Fighter daje nam w końcu alternatywę dla kontrolera F1 która nie wymaga korzystania z dodatkowego oprogramowania.

Midi Fighter Spectra dostępny jest w oficjalnym sklepie DJ TechTools w cenie $175 (chociaż niektóre obudowy mogą odrobinę podnieść jego cenę). Niestety, firma ma chwilowe problemy z dystrybucją zagraniczną, więc przez pewien czas koszty dostawy mogą nawet przekraczać cenę samego produktu. Warto jednak poczekać na rozwiązanie tych problemów, bo Spectra wydaje się naprawdę porządnym kontrolerem. Więcej informacji na stronie https://store.djtechtools.com/products/midi-fighter-spectra