Shawn Wasabi i jego Midi Fighter 64

Midi Fighter 64Shawn Wasabi to muzyk, który swego czasu dość intensywnie wykorzystywał w swoich występach kontrolery z serii Midi Fighter. Mimo iż przez ostatni rok nie należał on do najbardziej aktywnych artystów, to jednak teraz powrócił do świata żywych z zaskakującym materiałem.

Jego najnowsza rutyna nosi tytuł Marble Soda i stanowi wykonany na żywo Mashup składający się z fragmentów ponad 150 piosenek. Tym co najbardziej przykuwa w niej uwagę nie jest jednak samo wykonanie (które oczywiście stoi na bardzo wysokim poziomie), ale wykorzystany w niej nietypowy kontroler. Urządzenie te nosi roboczą nazwę Midi Fighter 64 i zostało zaprojektowane na prośbę Shawn’a przez twórcę oryginalnego Midi Fightera – Michael’a Mitchella. Od strony technicznej są to po prostu cztery „wnętrzności” wyjęte z modeli Midi Fighter Spectra, połączone ze sobą, zamknięte w specjalnej obudowie i kontrolowane za pomocą nowego firmware. Projektant kontrolera zaznacza, że jak na razie nie zamierzają oni rozpoczynać masowej produkcji tego modelu, jednak nie wykluczają takiej opcji w przyszłości, jeśli zainteresowanie ze strony potencjalnych nabywców okaże się wystarczająco wysokie.

Więcej informacji na temat kontrolera Midi Fighter 64 (wraz z komentarzami Michael’a i Shawna dotyczącymi konstrukcji urządzenia oraz przygotowywania rutyny) znajdziecie na stronie DJ TechTools.