Midi Fighter 64 już w sprzedaży

Midi Fighter 64 pierwotnie miał być jednorazowym eksperymentem, wyprodukowanym na potrzeby Shawna Wasabiego. Ogromne zainteresowanie ze strony internautów skłoniło jednak firmę DJ TechTools do rozpoczęcia produkcji na szerszą skalę. Wczoraj pierwsze egzemplarze tego modelu trafiły wreszcie oficjalnie do sprzedaży.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami kontroler dostępny jest w dwóch kolorach – czarnym i białym. Użytkownicy mogą też wybrać, czy spód urządzenia ma być przezroczysty czy matowy. Każdy egzemplarz składany jest ręcznie, a zastosowane w nim wysokiej jakości arcade’owe przyciski firmy SANWA są w stanie wytrzymać ponad 5 milionów uderzeń (trochę szkoda, że nie rozpoznają one siły uderzenia, ale taki już „urok” Midi Fighterów). Z okazji premiery nowego kontrolera firma DJ TechTools opublikowała na swoim kanale wywiad z Shawnem Wasabim, w którym opowiada on o historii Midi Fightera 64.

Kontroler Midi Fighter 64 został wyceniony na $499. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy DJ TechTools.