Korg prezentuje nowe klawiatury z serii microKEY

korg2

Kompaktowe klawiatury wyposażone w miniaturowe klawisze to urządzenia posiadające równie wielu przeciwników co zwolenników. Ci pierwsi twierdzą często (całkiem zresztą słusznie), że miniaturyzacja odbywa się w tym przypadku kosztem wygody użytkowania. Ci drudzy uważają natomiast (również słusznie), że gdy mamy dostęp do naprawdę ograniczonej przestrzeni lepiej mieć małe klawisze niż żadne. To właśnie z myślą o tej drugiej grupie powstała seria klawiatur microKey, która powiększyła się wczoraj o dwa nowe modele.

Pierwszy z nich, microKEY2 to po prostu lekko odświeżona wersja całkiem popularnej miniaturowej klawiatury, do której dodano wejście na pedał sustain (dotychczas funkcja ta obsługiwana była za pomocą przycisku) oraz wprowadzono możliwość współpracy z iUrządzeniami (niestety, by z tego skorzystać trzeba dokupić specjalną przejściówkę). Dużo ciekawiej prezentuje się druga klawiatura, microKEY Air, wyposażona dodatkowo w moduł Bluetooth, dzięki któremu może komunikować się bezprzewodowo zarówno z komputerami jak i smartfonami czy tabletami, oraz wbudowany akumulator pozwalający według producenta nawet na 30 godzin pracy na jednym ładowaniu.

Klawiatury microKEY2 i microKEY Air będą dostępne w czterech wariantach, wyposażonych odpowiednio w 25, 37, 49 i 61 klawiszy. Firma Korg nie zdradziła jednak jeszcze cen poszczególnych modeli ani nawet przybliżonej daty ich premiery. Więcej informacji znajdziecie na jej oficjalnej stronie internetowej.