Mi.Mu – rękawice MIDI od Imogen Heap

Imogen HeapO muzycznych rękawicach panny Imogen Heap pisaliśmy po raz pierwszy na początku zeszłego roku, kiedy to w sieci zadebiutowała pierwsza pełnoprawna prezentacja tego interesującego projektu. Teraz, po kilkunastu miesiącach poświęconych na wprowadzanie poprawek i udoskonaleń, powracają one pod nazwą Mi.Mu. Co więcej, dzięki uruchomionej niedawno kampanii w serwisie Kickstarter, każdy chętny może zaopatrzyć się w parę tych nietypowych kontrolerów, zwiększając jednocześnie szanse na rozpoczęcie produkcji na większą skalę.

Niestety, za przywilej dołączenia do niewielkiego grona posiadaczy Mi.Mu trzeba zapłacić naprawdę kosmiczne pieniądze. Para takich rękawic kosztuje bowiem obecnie aż 2400 funtów szterlingów, czyli ponad 12 tysięcy złotych. Równie wysoko, bo aż na 200 tysięcy funtów, ustawiony został próg pieniężny wymagany do powodzenia zbiórki, a co za tym idzie, rozpoczęcia produkcji. W chwili gdy piszę te słowa, zebrano dopiero/aż 16% tej kwoty.

Jak widać wszystko wskazuje na to, że rękawice Mi.Mu raczej nieprędko zagoszczą na sklepowych półkach. Jeśli jednak macie zbędne kilkanaście tysięcy i chcielibyście je ulokować w tym, skądinąd ciekawym projekcie, więcej informacji na jego temat znajdziecie tutaj.