FeelYourSound prezentuje MelodicFlow

melodicflowW ostatnich latach zauważalnie wzrosła popularność rozmaitych narzędzi, mających ułatwić użytkownikom proces komponowania muzyki, takich jak automatyczne generatory akordów czy klawiatury z funkcją ograniczania zakresu dostępnych dźwięków do jednej wybranej skali. Do tej kategorii zalicza się również wtyczka MelodicFlow autorstwa firmy FeelYourSound.

Zasada działania MelodicFlow jest dość prosta, ale jednocześnie całkiem pomysłowa. Głównym zadaniem wtyczki jest przekształcanie melodii granych na klawiaturze prawą ręką w oparciu o akordy grane ręką lewą (wtyczki można używać oczywiście również z innymi rodzajami kontrolerów, a nawet z samym oprogramowaniem, jednak projektowana była ona z myślą o obsłudze za pomocą klawiatury). Za pomocą białych klawiszy gramy wtedy kolejne dźwięki wchodzące w skład aktualnie wybranego akordu, zaś do czarnych klawiszy przypisano dodatkowe funkcje, takie jak transpozycja o wybraną liczbę oktaw. W praktyce przypomina to więc popularną funkcję skali, z tą różnicą, że dźwięki przypisane do poszczególnych klawiszy zmieniają się z każdym kolejnym zagranym akordem.

Wtyczka MelodicFlow dostępna jest do nabycia na oficjalnej stronie producenta, gdzie kosztuje obecnie 29 euro. Przed podjęciem decyzji o zakupie można pobrać bezpłatną wersję demo