Matriarch – nowy syntezator semimodularny firmy Moog Music

Pierwsze plotki na temat nowego syntezatora firmy Moog Music, noszącego nazwę Matriarch, pojawiły się w sieci jeszcze w ubiegłym miesiącu. Teraz, podczas tegorocznej edycji festiwalu Moogfest, instrument ten został zapowiedziany oficjalnie.

Matriarch to analogowy syntezator semimodularny, będący większą i bardziej rozbudowaną wersją modelu Grandmother. Na jego wyposażeniu znajdziemy m.in. cztery oscylatory, dwa filtry (każdy z trzema trybami działania), dwa LFO, dwa generatory obwiedni ADSR, dwa VCA, wbudowany analogowy delay, sekwencer oraz arpeggiator. Instrument posiada też własną 49-klawiszową klawiaturę marki Fatar z kołami pitch i modulacji.

Matriarch może działać w trzech trybach: monofonicznym, parafonicznym dwugłosowym i parafonicznym czterogłosowym. Jak przystało na syntezator semimodularny, poszczególne elementy można tu łączyć ze sobą za pomocą kabli, co pozwala im wpływać na siebie nawzajem (w ten sam sposób można też łączyć je z zewnętrznymi modułami lub innymi kompatybilnymi urządzeniami). Do dyspozycji użytkownika oddano łącznie 90 punktów połączeń, co daje całkiem spore pole do eksperymentów.

Syntezator Matriarch został wyceniony na 1999 USD. Obecnie można go nabyć wyłącznie na festiwalu Moogfest oraz w amerykańskiej sieci sklepów Guitar Center. Jego globalną premierę zapowiedziano na 29 kwietnia 2019 roku. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Moog Music.