Maschine 2.6.8 wprowadza nowy syntezator basowy

Oprogramowanie Maschine 2 sprzedawane jest w zestawie z całkiem obszerną kolekcją wirtualnych instrumentów. Najnowsza aktualizacja dodaje do niej kolejną pozycję – Bass Synth.

Pod tą niezbyt tajemniczą nazwą kryje się prosty syntezator zaprojektowany z myślą o tworzeniu ścieżek basowych (chociaż oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać go do innych celów). Instrument ten cechuje się minimalistycznym interfejsem i bardzo prostym sposobem obsługi. Liczba parametrów odpowiedzialnych za kształtowanie brzmienia została ograniczona do ośmiu, dzięki czemu da się go wygodnie obsługiwać za pomocą pokręteł lub pasków dotykowych znajdujących się na wyposażeniu kontrolerów z serii Maschine. Twórcy instrumentu przygotowali też zestaw gotowych presetów, wykorzystujących nie tylko Bass Synth ale też wiele pokładowych efektów. Poniższe nagranie, autorstwa Synth Anatomy, pokazuje w praktyce możliwości brzmieniowe syntezatora (zarówno w niskich jak i wysokich rejestrach).

Drugą ważną nowością wprowadzoną w wersji 2.6.8 jest tryb izomorficznego rozłożenia dźwięków, dostępny od teraz podczas korzystania z funkcji skali w kontrolerze Maschine Jam. W trybie tym wszystkie rodzaje akordów mają zawsze ten sam „kształt” (przykłady znajdziecie tutaj), co znacznie ułatwia granie ich za pomocą siatki przycisków.

Posiadacze programu Maschine 2 mogą pobrać aktualizację do wersji 2.6.8 za darmo za pomocą aplikacji Native Instruments Service Center lub Native Access. Więcej informacji na jej temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Native Instruments.