Maschine 2.4.5 już dostępne

Maschine 245Na przestrzeni ostatnich kilku lat oprogramowanie Maschine zdołało przekształcić się ze stosunkowo prostego narzędzia w całkiem konkretny program typu DAW. Najnowsza aktualizacja, oznaczona numerem 2.4.5, nie przynosi wprawdzie żadnych rewolucyjnych zmian, jednak dodaje kilka funkcji, na które czekało z niecierpliwością wielu użytkowników.

Najważniejszą nowością jest manualny tryb cięcia sampli, w którym punkty podziału próbki zaznaczane są poprzez wciskanie padów w trakcie jej odtwarzania, co jest rozwiązaniem szybkim, wygodnym i intuicyjnym. Funkcję tę przedstawiono pokrótce w nowym, dodatkowym odcinku serii TruTorials.

Kilka ważnych zmian zaszło też w sposobie, w jaki oprogramowanie Maschine obsługuje sceny. Od tej pory ich długość przestała być zależna od długości wchodzących w jej skład patternów, co nie tylko otwiera przed użytkownikami nowe możliwości, ale też eliminuję potrzebę korzystania z różnych sztuczek, stosowanych dotychczas w celu ominięcia tego ograniczenia. Dodatkowo pojawiła się też opcja eksportowania każdej sceny z osobna. Powstałe w ten sposób pliki można wykorzystać np. jako pętle w innym programie. Z pozostałych zmian warto wymienić też możliwość sortowania wtyczek po kategoriach i producentach oraz przypisywania im domyślnych ustawień.

maschine 2452

Aktualizacja oprogramowania Maschine 2 do wersji 2.4.5 jest dostępna za darmo dla wszystkich użytkowników za pośrednictwem programu NI Service Center. Więcej informacji na temat aktualizacji wraz z pełną listą wprowadzonych w niej zmian i usprawnień znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Native Instruments.