Maschine 2.3 już dostępne – darmowe instrumenty dla każdego użytkownika

Maschine StudioCzegokolwiek by nie mówić o firmie Native Instruments, to jednak trzeba przyznać, że nieraz potrafi ona naprawdę pozytywnie zaskoczyć swoich klientów. Idealnym przykładem jest najnowsza aktualizacja oprogramowania Maschine 2, która przyniosła ze sobą nie tylko kilka usprawnień, ale też darmowy pakiet wtyczek.

Mówiąc konkretniej: każdy zarejestrowany użytkownik programu Maschine 2 już niedługo otrzyma za darmo pakiet Komplete Select – zestaw dziesięciu wirtualnych instrumentów i efektów wybranych spośród bogatej kolekcji wtyczek wchodzących w skład pakietu Komplete. Wśród nowych narzędzi dostępnych dla posiadaczy Maschine 2 znajdziemy więc: syntezatory Massive (który akurat jest dostępny dla użytkowników Maschine od dłuższego czasu), Monark, Reaktor Prism i Retro Machines, instrumenty perkusyjne Drumlab i West Africa, instrumenty klawiszowe The Gentleman, Scarbee Mark I i Vintage Organs oraz kompresor Solid Bus Comp. Warto też pamiętać o tym, że już niedługo ten sam zestaw wtyczek trafi do użytkowników klawiatur z serii Komplete Kontrol S

Nowości wprowadzone w wersji 2.3 nie kończą się jednak oczywiście na nowych darmowych wtyczkach. Osoby które pobiorą wspomnianą aktualizacje zyskają również między innymi dostęp do nowych trybów działania efektów Distortion i Reverb, kilku nowych elementów perkusyjnego syntezatora Drumsynth oraz nowego Limitera. Usprawniono też współpracę z wspomnianymi wcześniej klawiaturami sterującymi, poprawiono nieco nawigację wewnątrz programu oraz wprowadzono kilka zmian w sposobie w jaki obsługuje on komunikaty MIDI. Oprócz tego, jak to zwykle bywa w przypadku tego typu aktualizacji, wprowadzono też cały szereg pomniejszych poprawek oraz naprawiono kilka błędów.

Niestety, mimo iż aktualizacja oprogramowania Maschine do wersji 2.3 jest już dostępna do pobrania za pomocą Service Center, to na możliwość ściągnięcia Komplete Select będziecie musieli najprawdopodobniej jeszcze trochę poczekać. Instrukcje dotyczące pobrania pakietu mają zostać bowiem rozesłane do wszystkich upoważnionych osób dopiero w ciągu kilku najbliższych dni. Więcej informacji na temat najnowszej aktualizacji oprogramowania Maschine 2 znajdziecie na oficjalnym forum firmy Native Instruments.