Native Instruments zapowiada Maschine 2.2

Maschine 2.2

Firma Native Instruments ostatnio nie rozpieszczała posiadaczy swojego flagowego kontrolera dla producentów muzycznych, skupiając się raczej na sprzęcie DJ-skim i nowych klawiaturach sterujących. Wszystko wskazuje jednak na to, że sytuacja ta odmieni się już w przyszłym miesiącu. Wtedy to bowiem udostępniona zostanie kolejna duża aktualizacja dla oprogramowania Maschine 2.

Mimo iż głównym zadaniem nowej aktualizacji będzie zapewnienie nam pełnej integracji programu z pakietami Komplete 10 i Komplete 10 Ultimate oraz klawiaturami z serii Kontrol S, to jednak znajdzie się w niej również kilka ciekawych nowości z których skorzystać będą mogły również osoby nie zainteresowane kupnem nowych produktów Native Instruments. Pierwszą z nich jest pełniejsze wykorzystanie dotykowych potencjometrów w połączeniu z wyświetlaczami oferowanymi przez kontroler Maschine Studio. Od tej pory już samo dotknięcie któregoś z pokręteł zaowocuje automatycznym wyświetleniem powiązanych z nim funkcji.

Maschine 2.2

Drugą nowością będzie bardziej rozbudowany tryb Keyboard, pozwalający ograniczyć zakres dźwięków wyzwalanych przez pady do określonej skali lub wyzwalać pełne akordy za pomocą pojedynczego pada. Funkcja Note Repeat zostanie zaś przekształcona w pełnoprawny Arpeggiator.

Maschine 2.2Aktualizacja do wersji 2.2 będzie dostępna do pobrania za darmo dla wszystkich posiadaczy oprogramowania Maschine 2 oraz dla posiadaczy Maschine 1, którzy zarejestrują zakup Komplete 10, Komplete 10 Ultimate lub którejś z klawiatur Kontrol S.