Maschine 2.2 już dostępne

Maschine 2.2O firmie Native Instruments można powiedzieć wiele, ale nie to, że zaniedbuje ona swoich klientów. Każda osoba kupująca nowy kontroler tej firmy może bowiem liczyć na kilka darmowych aktualizacji powiązanego z nim oprogramowania, które dozbroją je w nowe funkcje i elementy. Nie inaczej jest w przypadku Maschine, które doczekało się dziś aktualizacji do wersji 2.2.

Osoby zainteresowane tematem dokładnie wiedzą, czego można spodziewać się po nowej wersji oprogramowania, gdyż producent zdradził wszystkie szczegóły aktualizacji nieco ponad miesiąc temu. Główne nowości Maschine 2.2 w telegraficznym skrócie to: pełna integracja z pakietami Komplete 10 i Komplete 10 Ultimate oraz klawiaturami z serii Kontrol S, lepsze wykorzystanie możliwości czułych na dotyk potencjometrów znajdujących się na wyposażeniu Maschine Studio oraz wprowadzenie funkcji akordów, skali i arpeggiatora. Te ostatnie nowości stały się zresztą tematem przewodnim reklamy promującej aktualizację, która zgodnie z nowymi zasadami marketingu NI nie zdradza zbyt wiele na temat produktu, ale za to kusi widza kolorowymi światełkami i tęczami tryskającymi z kontrolera.

Aktualizacja jest dostępna do pobrania za darmo dla wszystkich posiadaczy oprogramowania Maschine 2. Więcej informacji na jej temat znajdziecie zaś na oficjalnej stronie Native Instruments. Warto też wspomnieć o tym, że posiadacze oprogramowania Maschine 1 mogą do 12 grudnia nabyć Maschine 2 w promocyjnej cenie 49,50 euro.