Maschine 2.1 już dostępne

Maschine 2.0Oprogramowanie Maschine 2.0 zadebiutowało na rynku w listopadzie zeszłego roku, przy okazji premiery kontrolera Maschine Studio. O ile wspomniane urządzenie wzbudziło dość mieszane uczucia wśród fanów serii, to już nowa wersja dołączonej do niego aplikacji spotkała się z raczej ciepłym przyjęciem. Wprowadziła ona bowiem wiele długo wyczekiwanych funkcji, takich jak chociażby pełnoprawną sekcję miksera, czy możliwość tworzenia dowolnej ilości grup. Teraz zaś aplikacja ta doczekała się pierwszej poważnej aktualizacji.

Nowa wersja, oznaczona numerkiem 2.1, przynosi ze sobą szereg drobnych zmian i usprawnień, wpływających głównie na wygodę korzystania z programu. Znajdziemy tu więc między innymi usprawnioną obsługę sekcji miksera za pomocą starszych modeli Maschine, opcję automatycznego włączania metronomu podczas nagrywania czy możliwość „przypinania” okien wtyczek, tak by znajdowały się zawsze na wierzchu. Aktualizacji doczekał się również wchodzący w skład oprogramowania wirtualny instrument perkusyjny Drum Synth, który został wyposażony w kilka dodatkowych funkcji.

Aktualizacja dostępna jest do pobrania za darmo dla wszystkich posiadaczy wersji 2.0. Więcej informacji na jej temat znajdziecie na oficjalnej stronie producenta.