Magix Music Maker doczekał się darmowej wersji

Program Magix Music Maker to prosty i stosunkowo niedrogi DAW, który swego czasu cieszył się całkiem sporą popularnością zwłaszcza wśród początkujących artystów. Teraz firma Magix wprowadziła do swojej oferty darmową wersję tego programu, oferującą jednak zakupy wewnątrz aplikacji.

Darmowy Magix Music Maker rzecz jasna oferuje użytkownikom jedynie niewielką część tego, co znajdziemy w płatnych wersjach. Pokładowa biblioteka została okrojona do 425 gotowych pętli, 8 wbudowanych efektów i 3 wirtualnych instrumentów (pianina, perkusji i syntezatora). Liczba ścieżek została zaś ograniczona do ośmiu. Największą bolączką darmowej wersji jest jednak brak wsparcia dla wtyczek VST, przez co jedynym sposobem na wzbogacenie palety dostępnych brzmień i narzędzi jest zrobienie zakupów w internetowym sklepie firmy Magix, w którym znajdziemy płatne rozszerzenia w postaci dodatkowych instrumentów, efektów i paczek sampli.

Darmowa wersja programu Magix Music Maker dostępna jest do pobrania na oficjalnej stronie firmy Magix, gdzie znajdziemy też możliwość zakupu jednej z trzech płatnych wersji, oferujących większy wybór wbudowanych instrumentów i efektów, większą liczbę ścieżek i wsparcie dla wtyczek VST. Ich ceny zaczynają się od 239 zł.