Machinewerks CS X51 debiutuje w serwisie Kickstarter

Machinewerks CS X51Jedną z największych zalet platformy finansowania społecznościowego Kickstarter jest fakt, iż pozwala ona zmienić domowy projekt typu DIY w produkcję na dużą skalę. Machinewerks CS X51 jest tego idealnym przykładem. Motorem napędowym do stworzenia tego kontrolera był fakt, iż jego twórcy po prostu nie mogli znaleźć na rynku urządzenia które sprostałoby ich wymaganiom. Gdy już stworzyli pierwszy prototyp uznali, że jest on na tyle dobry, że trzeba podzielić się nim z innymi muzykami. Tak właśnie projekt trafił do serwisu Kickstarter.

Machinewerks CS X51 to w zasadzie bardzo prosty kontroler, w którym nie znajdziemy żadnych zaskakujących funkcji, nieszablonowych pomysłów czy pionierskich rozwiązań. To po prostu pokaźna ilość prostych kontrolek która daje nam pełną swobodę w dostosowywaniu ich do naszego trybu pracy. Na górnym panelu znajdziemy więc aż 28 potencjometrów obrotowych, 6 faderów, crossfader i 16 przycisków podświetlanych na niebiesko. Wszystko to zamknięte w solidnej acz lekkiej, aluminiowej obudowie. Do zasilania kontrolera wystarczy kabel USB, który może również wysyłać komunikaty MIDI. Urządzenie to wyposażono również w tradycyjne MIDI In/Out oraz zewnętrzny zasilacz, pozwalający na pracę bez korzystania z komputera.

W chwili gdy piszę te słowa do zakończenia zbiórki pieniędzy zostało jeszcze 25 dni, a projektowi udało się zebrać niecałe 7 z 25 tysięcy wymaganych do jego sfinansowania. Aby otrzymać jeden z pierwszych egzemplarzy CS X51 należy wesprzeć projekt kwotą co najmniej £275. Więcej informacji na stronie projektu w serwisie Kickstarter.