M-Audio CTRL49 już w sprzedaży

ctrl49Firma inMusic, będąca właścicielem takich marek jak Akai, Numark, Denon czy M-Audio, od jakiegoś czasu skupia się na wprowadzaniu na rynek różnego rodzaju kontrolerów z kolorowymi wyświetlaczami. Jej najnowszym produktem tego typu jest klawiatura sterująca CTRL49, która kilka dni temu trafiła oficjalnie do sprzedaży.

Wspomniany model oferuje użytkownikom 49 półważonych klawiszy z funkcją aftertouch, 9 suwaków, 8 pokręteł, 8 czułych na siłę uderzenia padów z kolorowym podświetleniem, 8 programowalnych przycisków, koła pitch i modulacji, wbudowany arpeggiator, zestaw przycisków funkcyjnych oraz kolorowy wyświetlacz o przekątnej 4.3 cala. Ten ostatni element pozwala obsługiwać oprogramowanie VIP (Virtual Instrument Player), pełniące rolę pośrednika pomiędzy klawiaturą a wykorzystywanymi wtyczkami, dzięki któremu parametry wirtualnych instrumentów i efektów będą widoczne na ekranie kontrolera. Co ciekawe, mimo iż zapowiedzi z początku tego roku pokazywały klawiaturę w wersji czarno-białej, to jednak ostateczna wersja tego modelu dostępna jest (przynajmniej na chwilę obecną) jedynie w kolorze czarnym.

Klawiatura CTRL49 została wyceniona na 1850 zł, jednak w wielu sklepach można nabyć ją nieco taniej. W zestawie z kontrolerem otrzymamy również oprogramowanie Ableton Live Lite, pakiety wtyczek AIR Creative FX Collection i AIR Music Tech oraz wirtualny instrument SONiVOX Eighty Eight Ensemble. Więcej informacji na temat CTRL49 znajdziecie na oficjalnej stronie firmy M-Audio.