M-Audio poszerza serię Axiom AIR o trzy nowe modele

Seria klawiatur sterujących Axiom AIR, w której skład jeszcze do niedawna wchodził jeden model (Axiom AIR Mini 32), doczekała się w końcu poszerzenia o trzy nowe produkty: Axiom AIR 25, Axiom AIR 49 i prezentowany na zdjęciu obok Axiom AIR 61. Klawiatury te różnić się będą między sobą nie tylko ilością klawiszy ale też ich rodzajem oraz liczbą kontrolek.

Najmniejszy model, Axiom AIR 25, to produkt skierowany do mobilnych muzyków. Wyposażono go w 25 klawiszy typu Synth-Action (lekkie i szybkie przypominające te z popularnych niegdyś w Polsce „keyboardów”). Na panelu znajdziemy 16 czułych na siłę nacisku padów, wyświetlacz i dedykowane klawisze nawigacji i transportu, 8 obrotowych potencjometrów i jeden fader. Obok klawiszy znajdziemy również koła pitch i modulacji.

W modelu Axiom Air 49 znajdziemy ten sam typ klawiszy co w jego mniejszej wersji. Potencjometry zastąpiono w nim jednak obrotowymi enkoderami. Dodano też 9 siedmio-centymetrowych faderów i tyle samo dodatkowych przyciskó. Liczbę padów zmniejszono natomiast do 12. Reszta bez zmian.

Największy z prezentowanych modeli, Axiom Air 61, ma dokładnie taki sam zestaw kontrolek jak model Air 49. Jedyną różnicą są klawisze, które w przypadku tej wersji są półważone.

Do każdego kontrolera producent dodaje programy AIR Ignite i Pro Tools Express. Firma M-Audio nie podaje na swojej stronie sugerowanej ceny, ale ceny w polskich sklepach wynoszą przeważnie odrobinę ponad 1000 zł za AIR 25, okolice 1500 zł za AIR 49 i ponad 1700 za AIR 61 (jeśli jesteście pewni, że znaleźliście najtańszą dostępną ofertę z radością powitamy ją w komentarzach). Więcej informacji na stronie http://www.m-audio.com/products/en_us/AxiomAIR25.html