Nektar Impact LX88 już w sprzedaży

LX88 Firma Nektar znana jest głównie za sprawą bardzo rozbudowanych, ale jednocześnie dość kosztownych klawiatur z serii Panorama. W ubiegłym roku jej katalog produktów powiększył się jednak o klawiatury z serii Impact, stanowiące nieco tańszą alternatywę dla wspomnianych wcześniej modeli. Najnowszy reprezentant tej rodziny, Impact LX 88, pojawił się właśnie w polskiej dystrybucji.

Tym co wyróżnia kontroler LX88 na tle większości konkurentów jest jego rozmiar. Klawiatury wyposażone w 88 półważonych klawiszy stają się już bowiem coraz rzadszym widokiem, zwłaszcza w tym przedziale cenowym. Oprócz tego znajdziemy tu dość standardowy dla urządzeń tego typu zestaw elementów: koła pitch i modulacji, 9 faderów, 8 potencjometrów obrotowych, 8 padów czułych na siłę uderzenia, 9 przycisków oraz sekcję transportu. Wśród ciekawostek niewidocznych na pierwszy rzut oka warto tu wymienić możliwość zmiany czułości klawiszy i padów, funkcje split i layer oraz pamięć pozwalającą zapisać pięć zestawów ustawień. Firma Nektar zadbała też o to, by ich najnowszy produkt integrował się bez problemów z popularnymi programami typu DAW. LX88 wyposażono więc w gotowe skrypty/mapowania dla programów Cubase, Digital Performer, Garageband, Logic, Nuendo, Reaper, Reason, Sonar i Studio One.

Cena detaliczna klawiatura Nektar Impact LX88 wynosi 1060 zł z VAT. Więcej informacji na jej temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Audiofactory – polskiego dystrybutora produktów marki Nektar.