Loopmasters prezentuje Loopcloud – nowe narzędzie do zarządzania samplami

Loopmasters to jeden z największych internetowych sklepów zajmujących się sprzedażą sampli. Kilka dni temu udostępnił on swoim klientom Loopcloud – niewielki program służący do zarządzania posiadanymi przez nich bibliotekami próbek.

Celem Loopcloud jest zastąpienie bibliotek przechowywanych w pamięci komputera lub na zewnętrznych nośnikach jedną dużą biblioteką przechowywaną w chmurze, z której możemy korzystać na każdym urządzeniu z dostępem do internetu. Program może działać jako samodzielna aplikacja lub wtyczka VST/AU. W tym drugim przypadku Loopcloud automatycznie synchronizuje tempo każdej próbki z naszym DAW, co ułatwia przeglądanie biblioteki w poszukiwaniu dźwięków pasujących do naszego utworu. Loopcloud oferuje też możliwość szybkiego przeszukiwania sampli po tagach, tempie, tonacji oraz kilku innych parametrach, które możemy oczywiście edytować samodzielnie. Gdy znajdziemy już interesującą nas próbkę wystarczy przeciągnąć ją z biblioteki Loopcloud do programu w którym pracujemy.

W swojej obecnej formie program pozwala zarządzać w ten sposób wyłącznie samplami zakupionymi w sklepie Loopmasters, jednak wraz z kolejną aktualizacją (zapowiedzianą na maj) firma udostępni każdemu użytkownikowi 5 GB na własne próbki (najprawdopodobniej z możliwością wykupienia dodatkowej przestrzeni).

Aplikacja Loopcloud dostępna jest w wersjach dla systemów Windows i macOS. Można ją pobrać za darmo z jej oficjalnej strony internetowej. Do poprawnego działania wymagane jest posiadanie konta w serwisie Loopmasters.