Livid Instruments DS-1 już w sprzedaży

Livid Ds1Kontroler DS-1 to pierwszy efekt rozpoczętej jakiś czas temu współpracy między firmą Livid Instruments a szkołą muzyczną Dubspot. Pierwotnie miał on być narzędziem wykorzystywanym jedynie podczas zajęć w placówce, jednak dość szybko ewoluował w pełnoprawny produkt, który kilka dni temu trafił wreszcie oficjalnie do sprzedaży.

Krótkie przypomnienie dla osób, którym umknęły wcześniejsze informacje dotyczące tego urządzenia: LIvid DS-1 powstał z myślą o osobach chcących przenieść się w świat kontrolerów MIDI zachowując przy tym stylistykę pracy kojarzoną zwykle z tradycyjnymi mikserami studyjnymi. Mamy tu więc całkiem sporą paletę potencjometrów, suwaków, enkoderów i przycisków, rozłożonych w jasny i przejrzysty sposób, co przekłada się na prostą i intuicyjną obsługę kontrolera. Kilka dni temu w sieci pojawiły się dwa nagrania prezentujące możliwości wspomnianego urządzenia. Pierwsze z nich to krótka, lakoniczna wręcz prezentacja samego urządzenia.

Drugie nagranie prezentuje nieco szerzej jego możliwości na przykładzie pracy z wirtualnymi syntezatorami w programie Ableton Live.

Kontroler DS-1 dostępny jest do nabycia na oficjalnej stronie firmy Livid Instruments, gdzie znajdziecie też bardziej szczegółowe informacje na jego temat. Cena urządzenia wynosi $479.