Ableton Live Set Export – nowe SDK dla twórców aplikacji mobilnych

link

Firma Ableton od kilku miesięcy dokłada wszelkich starań, by zachęcić twórców aplikacji muzycznych na urządzenia z systemem iOS do wprowadzania w nich głębszej współpracy z Live’m. Wczoraj poczyniła ona kolejny krok w tym kierunku, udostępniając deweloperom kolejne narzędzia ułatwiające integrację ich produktów z wspomnianym programem.

Najnowsze SDK udostępnione wczoraj przez firmę Ableton pozwala twórcom aplikacji mobilnych na wzbogacenie ich programów o funkcję eksportu stworzonych za ich pomocą utworów do postaci Live Set’ów, które można następnie otworzyć w programie Ableton Live w celu dalszej edycji. Poniższe nagranie prezentuje działanie tej funkcji na przykładzie dwóch aplikacji – Patterning i Triqtraq.

Co ciekawe, obie powyższe aplikacje sprzedawane są od teraz w zestawie z programem Ableton Live 9 Lite, co biorąc pod uwagę ich stosunkowo niskie ceny (9,99 i 4,99 euro) stanowi świetną okazję do rozpoczęcia przygody z Live’m. Wśród innych aplikacji wykorzystujących nowe SDK znalazły się między innymi Blocs Wave, KORG iKaossilator oraz KORG Gadget. Twórcy aplikacji muzycznych na platformę iOS, zainteresowani wzbogaceniem ich o funkcję Ableton Live Set Export, znajdą wszystkie niezbędne informacje na ten temat tutaj. Jak na razie nie wiadomo, czy firma Ableton zamierza w przyszłości przygotować podobne rozwiązania dla innych systemów operacyjnych.