Ableton Live – ruszyła petycja o wprowadzenie funkcji przybliżania widoku kółkiem myszy

Ableton Live 9.1 Dual Screen

Twórcy programów typu DAW bardzo często kierują się opinią użytkowników, wprowadzając w aktualizacjach zasugerowane przez nich poprawki i usprawnienia. Czasem jednak zdarza się, że deweloperzy z bliżej nieokreślonych powodów ignorują pomysły, o których wprowadzenie prosi naprawdę duże grono ich klientów. Jednym z takich przypadków jest funkcja przybliżania widoku za pomocą kółka myszy w programie Ableton Live.

O tym, jak wiele emocji wzbudza w użytkownikach brak tej pozornie banalnej funkcji, świadczy chociażby fakt, iż dyskusja pod jednym z postów sugerujących wprowadzenie jej w kolejnej wersji programu trwa już nieprzerwanie od… jedenastu lat. Jeden z zainteresowanych uznał jednak najwyraźniej, że skoro twórcy programu przez tak długi czas ignorowali ten temat na swoim oficjalnym forum, należy zwrócić ich uwagę korzystając z innych metod. Rozpoczął on więc zbieranie podpisów pod internetową petycją w sprawie wprowadzenia funkcji przybliżania widoku kołem myszki w programie Ableton Live. W chwili gdy piszę te słowa swój wirtualny podpis złożyło pod nią 221 osób.

Trudno ocenić, czy taka forma „przymusu” ma szanse wywrzeć jakikolwiek wpływ na deweloperów z firmy Ableton. Niemniej jednak jeśli zaliczacie się do grona osób, które uważają że w Live przydałaby się taka funkcja, podpisanie się pod petycją z pewnością nie zaszkodzi. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.