Live Act Masters – Ciekawe warsztaty we Wrocławiu

liveact-PLAKAT-actualWrocław nie bez powodu zyskał tytuł Europejskiej Stolicy Kultury (2016). Ilość niesamowitych akcji dziejących się w tym mieście po prostu powala. Jedną z nich jest właśnie „Live Act Masters” organizowana przez Towarzystwo im. Edyty Stein przy współpracy z Meetingpoint Music Messiaen e.V. oraz krakowskim Instytutem Goethe’go. Warsztaty te skierowane są zarówno dla DJ-ów (chociaż termin ten rozumiany jest tu dość luźno) jak i instrumentalistów którzy chcieliby nauczyć się jak wspólnie improwizować w warunkach scenicznych.

Info od organizatora:

LIVE  ACT MASTERS – polish-german musicworkshop

Towarzystwo im. Edyty Stein oraz Meetingpoint Music Messiaen e.V. ogłaszają nabór na Polsko-Niemieckie warsztaty muzyczne LIVE ACT MASTERS dla Dj-ów oraz muzyków instrumentalnych, które odbędą się we Wrocławiu w dniach 22-29.09.2013.

LIVE ACT MASTERS, to 7-dniowe warsztaty improwizacji muzycznych dla polskich i niemieckich muzyków – zarówno klasycznych muzyków jak i DJ-ów, którzy zajmują się produkcją nowoczesnych brzmień elektronicznych. Tym sposobem chcielibyśmy połączyć muzykę klubową oraz instrumentalną, czego efektem będzie koncert muzyczny dla otwartej publiczności w jednym z wrocławskich klubów –muzyka elektroniczna, a do tego improwizacje muzyczne grane na żywo przez instrumentalistów.

Dzięki finansowemu wsparciu Goethe Instytutu w Krakowie oraz Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży warsztaty odbywają się za darmo (zakwaterowanie, wyżywienie, warsztaty)

Miejsce projektu:

Warsztaty będę odbywały się we Wrocławiu. Miejscem warsztatów będzie Dom Edyty Stein, a także wrocławskie kluby muzyczne, w których  będą odbywać się wieczorne jam session.

Koncert finałowy odbędzie się w dużym klubie muzycznym we Wrocławiu – będzie on pokazem zdobytych umiejętności oraz możliwością zaprezentowania się muzyków przed dużą publicznością.

KOGO SZUKAMY?

5-ciu DJ z Polski i Niemiec oraz 5-ciu instrumentalistów z Polski i Niemiec.

Prosimy zgłaszać się na adres projektowy: liveactmasters@gmail.com do 13.09.2013 r.

DJ:

1. Osoba, które nie skończyły 26 lat,
2. Posiada obywatelstwo polskie lub niemieckie (możliwe wyjątki w przypadku kiedy osoba mieszka i tworzy na terenie Polski lub Niemiec i nie posiada obywatelstwa polskiego lub niemieckiego)
3. Interesuje się tematyką wykonywania muzyki elektronicznej na żywo oraz łączeniem tejże muzyki z żywymi instrumentami.
4. Posiada własny laptop oraz interfejs z przynajmniej jednym wejściem mikrofonowym
5. Ma przynajmniej podstawową znajomość programu Ableton

6. Zna język angielski w stopniu komunikatywnym

Zgłaszając się jako uczestnik warsztatów  dana osoba będzie musiała dostarczyć nagranie  video (do 3 minut ) prezentujące umiejętności w wykonywaniu muzyki elektronicznej na żywo.

Spośród wszystkich zgłoszeń zostanie wyłonionych 5 uczestników.

Instrumentaliści:

1. Osoba, która nie ukończyła 26 lat
2. Posiada obywatelstwo polskie lub niemieckie (możliwe wyjątki w przypadku kiedy osoba mieszka i tworzy na terenie Polski lub Niemiec i nie posiada obywatelstwa polskiego lub niemieckiego)
3. Interesuje się tematyką wykonywania muzyki elektronicznej na żywo oraz łączeniem tejże z żywymi instrumentami.
4. Posiada instrument,  który może przewieźć samodzielnie
5. Improwizuje

6. Zna język angielski w stopniu komunikatywnym

Zgłaszając się na warsztaty osoba ta musi dostarczyć nagranie video (do 3 minut)  z podkładem muzycznym w tle, prezentujące umiejętność własnej improwizacji muzycznej.

Spośród wszystkich zgłoszeń zostanie wyłonionych 5 uczestników.

Zainteresowani instrumentaliści i DJ-e mogą załadować filmy (do 3 minut) za pośrednictwem strony YouTube, odpowiednio je tytułując oraz opisując i przesłać link na adres projektowy: liveactmasters@gmail.com

Organizatorzy ocenią ich pracę i wyłonią ze zgłoszeń 5 DJ-ów oraz 5 instrumentalistów których zaproszą na tygodniowy cykl warsztatów oraz imprezy towarzyszące (filmy, koncerty, spotkania) oraz wspólny wielki koncert finałowy prezentujący zdobyte umiejętności podczas warsztatów.

Uczestnicy będą mieszkać razem w jednym z Wrocławskich hosteli oraz  jeść wspólne posiłki, co da możliwość jeszcze większą integracji międzykulturowej.

Organizacja warsztatów:

– Warsztaty będę trwały 7 dni (planowany termin: 22-29.09.2013)

– Warsztaty poprowadzi dwóch muzyków instrumentalnych (warsztaty improwizacji muzycznych) oraz dwóch DJ-producentów muzyki elektronicznej

Program warsztatów:

– warsztaty praktyczne dla instrumentalistów z improwizacji muzycznych

– warsztaty praktyczne dla DJ-ów

– pracę w parach łączonych (DJ i instrumentalista) pod okiem profesjonalisty mając na celu m.in. przygotowanie koncertu finałowego

–  Jam session w jednym z muzycznych klubów we Wrocławiu, w celu integracji uczestników oraz muzyków z Wrocławia

– spotkania specjalne z autorytetami w danej dziedzinie muzycznej

– seanse filmowe i dyskusje na ich temat (tematy okołomuzyczne)

Prowadzący

Jednym z prowadzących warsztaty LIVE ACT MASTERS będzie George Antoniv – klarnecista, performer muzyki elektronicznej na żywo oraz kompozytor muzyki filmowej. Od lat improwizuje na klarnecie z elektroniką występując w wielu klubach w Polsce i Niemczech. Jako kompozytor muzyki filmowej dwukrotnie nominowany do nagrody Transatlantyk Young Composer Award. Filmy z jego muzyką zdobywają prestiżowe nagrody na międzynarodowych festiwalach filmowych na całym świecie. Obecnie gra w zespole Kayah and Transoriental Orchestra.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie projektu.