Ruszył nabór na warsztaty Live Act Masters 2

Live Act Masters to bez wątpienia jedne z najciekawszych warsztatów związanych z muzyką elektroniczną, odbywających się na terenie naszego kraju. Ideą pierwszej edycji było zetknięcie ze sobą światów luźno pojętego DJ-ingu i instrumentalnej muzyki improwizowanej, w celu stworzenia nowoczesnej formuły Jam Session. Druga edycja kontynuuje ten pomysł, dodając do niego nowy wątek – artystów wizualnych.

Oznacza to, że w tym roku zgłoszenia na warsztaty mogą wysyłać nie tylko DJ-e, Live Act’owcy i instrumentaliści, ale też wszelkiej maści VJ-e, animatorzy i filmowcy. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybrane zostaną trzy grupy liczące odpowiednio pięć (w przypadku DJ-i i instrumentalistów) oraz cztery osoby (w przypadku artystów wizualnych).

Osoby którym uda się zakwalifikować do udziału w warsztatach odbędą dziesięciodniowe szkolenie, podczas którego znajdzie się miejsce zarówno na zajęcia praktyczne (luźne jam session, praca w parach, praca z instruktorem) jak i teoretyczne (wykłady, spotkania ze znanymi muzykami, seanse filmowe, dyskusje). Wszystko to zostanie zakończone koncertem finałowym, który odbędzie się w jednym z wrocławskich klubów. Niestety, organizatorzy nie zdradzili jeszcze żadnych informacji na temat osób prowadzących warsztaty ani zaproszonych gości.

Druga edycja warsztatów Live Act Masters odbędzie się we Wrocławiu w dniach 19-29 czerwca. Swoje zgłoszenia można nadsyłać do końca maja. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia w serwisie Facebook. Za organizację warsztatów odpowiedzialne są Towarzystwo im. Edyty Stein oraz Meetingpoint Music Messiaen.