Pogłos Little Plate za darmo do 22 listopada

Firma Soundtoys wprowadziła do swojej oferty nowy pogłos, noszący nazwę Little Plate. Standardowa cena wtyczki wynosi $99, jednak do 22 listopada będzie można ją pobrać za darmo.

Little Plate stanowi wirtualne wcielenie EMT 140 – kultowego mechanicznego efektu wyprodukowanego w latach 50. ubiegłego wieku przez firmę Elektro-Mess-Technik, w którym pogłos wywoływany był za pomocą zestawu przetworników przytwierdzonych do wielkiego kawałka blachy. Urządzenie ważyło niemal 300 kg i zajmowało sporo miejsca, jednak w tamtych czasach było ono postrzegane jako najbardziej kompaktowa alternatywa dla komór pogłosowych, czyli specjalnych pomieszczeń zaprojektowanych tak, by wywoływać pogłos. Poniższe nagranie pokazuje bardziej szczegółowo sposób działania oryginalnego EMT 140.

Firma Soundtoys starała się jak najwierniej odtworzyć specyficzne brzmienie EMT 140, jednak wprowadziła ona jedną zasadniczą różnicę – wydłużyła maksymalny czas wybrzmiewania pogłosu. O ile w oryginalnym efekcie mógł on trwać najwyżej kilka sekund, o tyle w jego wirtualnym wcielenie może się on utrzymywać w nieskończoność. Na wyposażeniu wtyczki znalazł się też filtr górnoprzepustowy, umożliwiający pozbycie się niskich częstotliwości, które podczas korzystania z tego typu efektów mogą bardzo łatwo wymknąć się spod kontroli.

Wtyczka Little Plate dostępna jest w formatach VST, AU i AAX. Obecnie można ją pobrać za darmo z oficjalnej strony firmy Soundtoys (na chwilę obecną wydaje się ona mieć problemy techniczne, związane ze zbyt dużym zainteresowaniem wtyczką. Jeśli nie uda wam się jej uruchomić po prostu spróbujcie później). Do jej aktywacji wymagane jest bezpłatne konto w serwisi iLok. Promocja trwać będzie do 22 listopada 2017 roku.