Linnstrument jako klawiatura komputerowa

linnstrumentOsoby korzystające w swoim studiu z dużej liczby urządzeń dość często spotykają się z problemem braku miejsca na rozmaite akcesoria. Spory kłopot dla wielu osób stanowi klawiatura, którą dzięki rozmaitym kontrolerom MIDI używa się dziś coraz rzadziej, jednak mimo wszystko nie sposób z niej kompletnie zrezygnować, przez co przez większość czasu zajmuje ona tylko niepotrzebnie miejsce na biurku. Geert Bevin, jeden z programistów odpowiedzialnych za firmware kontrolera Linnstrument, wpadł na pomysł, by umożliwić wykorzystanie wspomnianego urządzenia w roli zastępczej klawiatury komputerowej.

W chwili obecnej funkcja ta znajduje się dopiero na wczesnym etapie rozwoju a za jej działanie odpowiada oddzielna aplikacja uruchomiona w tle, jednak niewykluczone, że jeśli pomysł przypadnie do gustu użytkownikom (a dotychczasowe komentarze pod filmem wskazują na to, że tak właśnie jest) funkcja ta zostanie wprowadzona w kolejnych aktualizacjach firmware kontrolera lub jako oddzielne, opcjonalne rozszerzenie. Autor pomysłu próbował też wyposażyć Linnstrument w funkcje gładzika, jednak okazało się, że specyficzna konstrukcja czujników dotykowych tworzona z myślą o przesuwaniu palca głównie w poziomie sprawiła, że takie rozwiązanie było niezbyt wygodne i mało precyzyjne.

Kontroler Linnstrument dostępny jest do kupienia na oficjalnej stronie firmy Roger Linn Design, gdzie kosztuje on $1499.