Roger Linn prezentuje Linnstrument 128

linnstrument128

Gdy dwa lata temu na rynek trafił Linnstrument, nowy kontroler legendarnego projektanta Rogera Linna, spotkał się on z bardzo dobrym przyjęciem ze strony nabywców i recenzentów. Niestety, wysoka cena tego urządzenia sprawiła, że było ono poza zasięgiem wielu zainteresowanych. Osoby te z pewnością ucieszy wiadomość, że Linnstrument doczekał się właśnie tańszej wersji, noszącej nazwę Linnstrument 128.

Urządzenie widoczne na powyższym zdjęciu różni się od swojego poprzednika tylko trzema cechami: rozmiarem (40 cm długości zamiast 57 cm), liczbą padów (128 zamiast 200) oraz brakiem wejścia na dodatkowy zasilacz. Wszystkie pozostałe elementy, w tym pady rozpoznające miejsce, siłę nacisku i ruch każdego palca z osobna oraz dodatkowe tryby działania (sekwencer, split itp.), działają identycznie jak w większym modelu. O tym, jak Linnstrument 128 sprawdza się w praktyce, możecie przekonać się oglądając poniższe nagranie autorstwa Geerta Bevina.

Linnstrument 128 wyceniony został na $999 (standardowa wersja kosztuje $1499) i można go nabyć na w oficjalnym sklepie Rogera Linna. Więcej informacji na temat obu modeli znajdziecie tutaj.