Ableton Link – ruszyły otwarte testy Beta

linkJedną z nowości zaprezentowanych przez firmę Ableton podczas jej ostatniej konferencji był Link – autorskie rozwiązanie pozwalające synchronizować ze sobą rozmaite aplikacje muzyczne. Osoby chcące przetestować jak narzędzie to sprawdza się w praktyce mogą to zrobić pobierając wersję beta programu Live 9.5.1.

W chwili obecnej głównym zadaniem Link jest synchronizowanie ze sobą kilku urządzeń na których uruchomiono program Ableton Live, jednak już niedługo wsparcie dla tego rozwiązania pojawi się również w innych programach. W chwili obecnej firma Ableton koncentruje się na współpracy z deweloperami aplikacji muzycznych na urządzenia z systemem iOS. Wśród pierwszych kilkunastu aplikacji współpracujących z Link znajdą się między innymi Audiobus, Loopy, Gadget, iMPC, iKaossilator, iElectribe i Elastic Drums. Warto też zauważyć, że aplikacje korzystające z Link będą mogły również synchronizować się ze sobą bez udziału programu Ableton Live. Poniższe nagranie prezentuje dwa tablety i smartfon na których uruchomiono aplikację Elastic Drums, zsynchronizowane za pomocą Link.

Osoby zainteresowane przetestowaniem wersji beta programu Live 9.5.1 mogą dołączyć do grupy testerów na oficjalnej stronie firmy Ableton. Więcej informacji na temat Link i współpracujących z nim aplikacji znajdziecie zaś tutaj.