Lekko i Wolno – nietypowe wirtualne pianina teraz dostępne jako wtyczki VST i AU

Dwa miesiące temu polska firma Felt Instruments wypuściła na rynek swoje dwie debiutanckie biblioteki brzmieniowe dla samplera Kontakt, noszące swojskie nazwy Lekko i Wolno. Teraz oba te produkty zostały przekształcone w samodzielne wirtualne instrumenty, dostępne w postaci wtyczek VST i AU.

Lekko oferuje samplowane dźwięki akustycznego pianina, na którym grano możliwie jak najciszej, zarejestrowane za pomocą ręcznie składanych mikrofonów i przedwzmacniaczy. Oprócz „czystych” dźwięków instrumentu, znajdziemy w niej też próbki poddane obróbce za pomocą różnych dodatkowych sprzętowych narzędzi, w tym m.in. nagrane na taśmę a następnie odtwarzane w spowolnieniu. Wszystko to sprawia, że Lekko oferuje dość specyficzną paletę brzmień, pełnych różnego rodzaju niedoskonałości nadających im unikatowego charakteru.

Wolno to znacznie prostszy instrument, stanowiący w pewnym sensie darmową wersję demonstracyjną Lekko. Wykorzystuje on jedynie wspomniane wcześniej spowolnione dźwięki pianina.

Lekko zostało wycenione na 39 GBP + Vat (łącznie około 235 zł), natomiast Wolno dostępne jest całkowicie za darmo. Oba instrumenty wymagają jednak zainstalowania aplikacji Pulse, służącej do ich pobrania i autoryzacji. Więcej informacji na temat Lekko i Wolno znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Felt Instruments.