Novation prezentuje Launchpad S Control Pack

Launchpad S Control PackNovation Launchpad to kontroler o sukcesie którego zadecydowała głównie prostota jego konstrukcji. Dość szybko okazało się bowiem, że 64 pady i 16 okrągłych przycisków to wręcz idealna baza dla muzyczno-technicznych eksperymentów, niekoniecznie związanych z programem Ableton Live. Niestety, po jakimś czasie okazało się również, że o ile na samych padach można osiągnąć naprawdę dużo, to jednak czasami przydałby się stary, dobry potencjometr.

W zeszłym roku do Launchpada dołączył więc Launch Control, czyli kompaktowy kontroler mający uzupełniać pewne niedobory w konstrukcji wspomnianego urządzenia. Niestety, jak to zwykle bywa z rozwiązaniami tego typu problemem okazała się cena. O ile oba kontrolery oddzielnie uchodziły za względnie niedrogie produkty, to jednak zakup ich obu wiązał się z wydaniem kwoty, za którą można było już kupić coś z nieco wyższej półki. Wszystko wskazuje jednak na to, że i ten problem zostanie niedługo rozwiązany przez specjalistów od marketingu firmy Novation.

Już w czerwcu do sprzedaży trafi bowiem zestaw noszący nazwę Launchpad S Control Pack, w który poróćz dwóch wspomnianych kontrolerów znajdziemy również oprogramowanie Ableton Live Lite, pakiet sampli od Loopmasters oraz dwa neoprenowe pokrowce. Wszystko to za około $250, czyli niewiele więcej niż kosztuje obecnie sam Launchpad S. Trzeba przyznać, że jest to naprawdę atrakcyjna oferta, zwłaszcza dla osób, któe dopiero zaczynają swoją przygodę z kontrolerami MIDI, lub tych którzy chcieliby wymienić stare modele Launchpada na nieco nowszą S-kę. Swoją drogą, ciekawe czy pomysł na wypuszczenie takiego zestawu powstał w wyniku coraz silniej odczuwalnej konkurencji (np. ze strony Akai), czy też jest to po prostu sposób na wyczyszczenie magazynów przed nadejściem nowego kontrolera?

)